Het woonwagenkamp aan de Terraweg in Best hoeft niet langer te krimpen. Onderzoek moet uitwijzen of er op termijn juist groei mogelijk is.
De koerswijziging komt vanwege landelijk woonwagenbeleid, dat drie jaar geleden werd ingevoerd. Daarin staat bijvoorbeeld dat woonwagenbewoners ‘binnen een redelijke termijn’ kans moeten maken op een plek om te wonen. Het ‘uitsterf- of afbouwbeleid’ dat veel gemeenten hanteerden, mag daardoor niet meer.
Daaronder valt ook het voornemen van Best uit 2012, om het aantal standplaatsen aan de Terraweg terug te brengen naar 25. Nu zijn het er 39, inclusief 11 zogeheten kindplaatsen (die zijn bestemd voor één van de kinderen van de hoofdbewoner).
Lees verder via ed.nl
Meer leren over de omgang met bijzondere doelgroepen (arbeidsmigranten, woonwagenbewoners) en de aanpak van kwetsbare gebieden (waaronder aandachtswijken, vakantieparken, bedrijventerreinen, woonwagenlocaties en buitengebieden)? Kom naar de HCB Cursus ‘Aanpak bijzondere doelgroepen en kwetsbare gebieden 2023’ die start op 17 maart 2023 in Den Haag, georganiseerd door het Haags Congres Bureau.

Demonstranten asielopvang Surhuisterveen ‘voelen zich niet gehoord’: voorvrouw krijg gebiedsverbod
Tegengaan radicalisering vergt maatwerk op individueel niveau en samenwerking tussen ketenpartners
Aanpassing wetten rond demonstratierecht niet nodig en niet effectief





