Home » Blog » Nepnieuws en haatzaaien: hoe de oorlog online uitvechten?

Nepnieuws en haatzaaien: hoe de oorlog online uitvechten?

door Margareth

Het Europees Parlement maakt zich zorgen over haatzaaiende en valse berichten: moet inhoud worden verwijderd en moeten boetes worden opgelegd? Of moet veeleer het publiek worden geleerd om het onderscheid te maken tussen echte en valse bronnen?

Transcriptie:

Nepnieuws Nepnieuws Nepnieuws Nepnieuws Nepnieuws Nepnieuws: het opzettelijk verspreiden van valse informatie voor politieke doeleinden. Meningen over de manier om dit aan te pakken lopen sterk uiteen. Maar één ding wil het Europees Parlement in geen geval: Er ontstaat een Ministerie van Waarheid, in de stijl van George Orwell. Niemand wil een Ministerie van Waarheid. Wij willen geen waarheidsministeries, bedankt.

De Amerikaanse verkiezingen hebben de politieke kracht van desinformatie aangetoond. En sommigen hebben met de vinger gewezen naar Moskou.
Het Kremlin vecht een informatieoorlog uit tegen de EU, met de bedoeling die uiteen te splijten.

Lees verder via

Dit vind je misschien ook leuk

Laat een reactie achter

* Door dit formulier te gebruiken, gaat u akkoord met de opslag en verwerking van uw gegevens door deze website.