Elke zomer is het passen en meten om werkroosters rond te krijgen, maar dit jaar valt wel heel veel samen. We hebben te maken met een recordaantal vacatures, het ziekteverzuim is al maanden bovengemiddeld hoog én dan is nu ook nog een groot deel van het land op vakantie. Het grote gevaar is dat de werkdruk voor mensen die er wél zijn te hoog oploopt, waardoor ook zij uitvallen en de gaten alleen maar groter worden.
“Waar het nu zeer doet, is daar waar de werkdruk toch al hoog is en mensen gebruikmaken van hun recht om vakantiedagen op te nemen”, zegt Jannes van der Velde van werkgeversvereniging AWVN. “Dat zorgt ervoor dat de werkdruk verder oploopt en daardoor kan de dienstverlening verminderen.”
Lees verder via nu.nl

Hoeveel dagen opvang is ideaal? Expert: ‘Drie dagen opvang? Dat is echt niet te veel’
Hans Boutellier: Polarisatie als gemobiliseerde vijandigheid – Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026
3 basisregels voor regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme: Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Deel 2



