03:31
29 april 2026

Terrorismedreiging Nederland op een-na-hoogste niveau: ‘Reële kans op aanslag’

Terrorismedreiging Nederland op een-na-hoogste niveau: ‘Reële kans op aanslag’

Het terrorismedreigingsniveau in Nederland is verhoogd van 3 naar 4. Dat betekent dat er een “reële” kans op een aanslag is. Het is de eerste keer sinds december 2019 dat het dreigingsniveau weer op het een-na-hoogste niveau staat.

De toegenomen dreiging is een gevolg van de oorlog tussen Israël en Hamas, de koranverbrandingen in verschillende Europese landen en de oproepen tot aanslagen van terroristische organisaties, zegt de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) dinsdag.

“De recentelijke aanslagen in omringende landen laten zien dat individuen aan deze oproepen gehoor geven”, schrijft de NCTV in een verklaring. “Ook een aantal arrestaties in naburige Europese landen van verdachten die de intentie hadden om vanuit jihadistisch motief een aanslag te plegen zijn hier voorbeelden van.”

Lees verder via nu.nl

Meer leren van prof. dr. Hans Boutellier over polarisatie, radicalisering en extremisme? Kom naar het HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme op 13 mei in Den Haag, georganiseerd door het Haags Congres Bureau. Verder met prof. dr. Marloes van Noorloos, Elanie Rodermond, Liesbeth van der Heide, Hans Moors en dagvoorzitter Eric Bervoets. Meer informatie en inschrijfmogelijkheid op haagscongresbureau.nl

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *