De eerste resultaten van de proeftuin bij Kind & Co Ludens voor het verhogen van de deeltijdfactor in de kinderopvang lijken positief: medewerkers van kinderdagverblijven willen gemiddeld 4,4 uur meer werken en bso-medewerkers gemiddeld 7 uur. Waarom gebeurt dat dan nog niet? Welke obstakels zijn er?
Nederlanders zijn kampioen deeltijdwerken in Europa. Terwijl verschillende sectoren, waaronder de kinderopvang, kampen met een flink tekort aan personeel, werkt volgens statistiekbureau CBS bijna de helft van de werkzame beroepsbevolking parttime (4,5 miljoen van de 9,4 miljoen werkenden in totaal). Volgens deze cijfers werkte in 2021 82 procent van de medewerkers in de kinderopvang deeltijd.
Lees verder via kinderopvangtotaal.nl
Meer leren van Theunis Schaafstra en andere topsprekers over het gebruiken van feedback van ouders om een energieke klantgerichte organisatie te worden? Op zoek naar inspiratie voor je team op de basisschool, kinderopvang of IKC? En hoe je daarbij klantenergie, medewerker-energie en kind-energie benut? Kom 15 maart naar Utrecht voor de Nationale Directeurendag Kinderopvang & Basisonderwijs 2022 – Energieke Klantgerichte Organisaties georganiseerd door het Haags Congres Bureau en ondersteund door BMK en VNK.

Hoeveel dagen opvang is ideaal? Expert: ‘Drie dagen opvang? Dat is echt niet te veel’
Hans Boutellier: Polarisatie als gemobiliseerde vijandigheid – Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026
3 basisregels voor regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme: Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Deel 2



