“Je ziet een toename van het aantal deelnemers, de volgende stap is een escalatie in het aantal acties”, zegt Lucas Winnips van Extinction Rebellion. Hij doet sinds oktober 2019 mee aan acties van de pressiegroep en werd naar eigen zeggen tot nu toe dertig keer opgepakt.
Onlangs werd Winnips veroordeeld tot 60 uur taakstraf voor opruiing en vernieling.
De wegblokkade is niet de enige manier waarop Extinction Rebellion actievoert. Activisten gaan ook naar binnen bij bedrijven en ministeries en blijven daar zitten tot ze worden weggehaald. De groep voelt geïnspireerd door succesvolle geweldloze protestacties in het verleden.
Lees verder via nos.nl
Meer leren over wet- en regelgeving, waaronder (online) gebiedsverboden van Jan van der Grinten, advocaat bestuursrecht bij Van Doorne en over hoe je adequaat reageert op een situatie die dreigt te escaleren van lector en hoogleraar Otto Adang van de Politieacademie en de Rijksuniversiteit Groningen? Kom naar de Hybride HCB Cursus ‘Omgang met maatschappelijke onrust en polarisatie 2023’ die start op 9 november 2023 in Den Haag. Verder met Frank van Summeren, RONT Management Consultants en Toon Ruiken, Nationale Politie.

Hoeveel dagen opvang is ideaal? Expert: ‘Drie dagen opvang? Dat is echt niet te veel’
Hans Boutellier: Polarisatie als gemobiliseerde vijandigheid – Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026
3 basisregels voor regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme: Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Deel 2



