Drie Nederlandse twintigers zijn veroordeeld tot gevangenisstraffen van drie tot zeven jaar voor online en telefonische oplichting. Ze wisten hun slachtoffers vele tonnen afhandig te maken, bijvoorbeeld door zich voor te doen als bankmedewerkers.
Eind 2024 pakte de politie een groep Nederlandse en Belgische verdachten op. Sommige van hen pronkten op sociale media met hun luxueuze levensstijl, die ze konden betalen door op grote schaal mensen op te lichten.
Drie Nederlanders organiseerden de phishing- en bankhelpdeskfraude. Zij stonden terecht bij de rechtbank in Rotterdam, de rest in België.
Oplichtingsbedrijf
Het Nederlandse groepje runde een professioneel oplichtingsbedrijf. De verdachten gebruikten lijsten met gegevens van potentiële slachtoffers, die ze phishing-mails stuurden.
Lees verder via nos.nl
Meer leren van prof. dr. Hans Boutellier over polarisatie, radicalisering en extremisme? Kom naar het HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme op 13 mei in Den Haag, georganiseerd door het Haags Congres Bureau. Verder met prof. dr. Marloes van Noorloos, Elanie Rodermond, Liesbeth van der Heide, Hans Moors en dagvoorzitter Eric Bervoets. Meer informatie en inschrijfmogelijkheid op haagscongresbureau.nl

Bezorgde burgers? Hoe rechts-extremisme structureel aanwezig is bij anti-azc-protestbeweging Defend Netherlands
Een nieuw wiel of een betere auto? 3 redenen en 3 randvoorwaarden voor samenwerken in toezicht
Raad van State ziet mogelijkheden voor wet tegen verheerlijking terrorisme, maar eist eerst duidelijkere afbakening



