Home » Blog » Straatracers pesten buurt met herrie, bewoners starten eigen meldpunt: ‘Rijden toeterend rond’

Straatracers pesten buurt met herrie, bewoners starten eigen meldpunt: ‘Rijden toeterend rond’

door VL-Nieuws

Al jaren wordt de omgeving van de Escamplaan in Den Haag geteisterd door straatracers. Ze maken midden in de nacht veel herrie, intimideren mensen, zijn agressief en veroorzaken onveilige gevoelens. Gemeente en politie lijken er maar niet in te slagen het probleem op te lossen. Nu bewoners ook nog eens worden gepest door de straatracers, zijn ze het echt zat. Ze openen hun eigen meldpunt.

‘We willen dat het ophoudt’, zegt Femke Beeloo-Planken van het Wijkberaad Houtwijk. ‘Gesprekken met de gemeente en de politie hebben al acht jaar geen zin’, verzucht ze.
Een handhavingsactie in mei en uitgebreide aandacht in verschillende media lijken nog geen verbetering te hebben gebracht. Ondertussen zitten sommige mensen er flink doorheen.

Bewoners, niet alleen uit Houtwijk maar ook uit Kraayenstein, hebben daarom de handen ineengeslagen met ondernemers uit het gebied. Allemaal zijn ze er behoorlijk klaar mee. ‘We lopen tegen een muur op, vooral bij de gemeente’, vertelt buurtbewoonster Sandra.

‘Vogel is steeds gevlogen’
‘Dan doe je een melding en krijgen we teruggekoppeld dat handhaving ter plaatse is geweest, maar er niemand is aangetroffen. Logisch, want negen van de tien keer komen ze pas een dag later kijken, dan is de vogel al gevlogen.’

‘Ze doen alsof het probleem er niet is en schuiven het af op de politie. Van de politie begrijp ik dat zij wel willen, maar dat ze onvoldoende capaciteit hebben. Dat wéten ze bij de gemeente ook, dit kun je niet maken. Handhaving heeft gewoon een schop onder zijn bips nodig.’

De politie en gemeente zeggen in een reactie tegen Omroep West: ‘We begrijpen dat bewoners en ondernemers direct optreden verwachten wanneer zij overlast melden. Tegelijkertijd is handhaving op heterdaad noodzakelijk om tegen overtredingen te kunnen optreden.’

‘We stemmen de inzet op dit dossier af en blijven de beschikbare informatie en meldingen gebruiken om de overlast zo gericht mogelijk aan te pakken.’ Sandra heeft daar weinig vertrouwen in. ‘Met maar één politieauto voor een heel groot gebied loop je gewoon achter de feiten aan.’

Lees verder via omroepwest.nl

Meer leren van prof. dr. Michel Vols, prof. dr. Jon Schilder, Henk Ferwerda, Laura Keesman en Wilco Berenschot over verstoringen van de openbare orde? Kom naar de HCB-sessies ‘Ordeverstoorders in de openbare ruimte 2027’ bestaande uit 2 compacte online sessies met er tussen een live HCB Seminar. De reeks start op 17 maart 2027. Meer informatie en aanmelden via de website van het Haags Congres Bureau.

Dit vind je misschien ook leuk

Laat een reactie achter

* Door dit formulier te gebruiken, gaat u akkoord met de opslag en verwerking van uw gegevens door deze website.