Ondanks het aandringen van Tweede Kamerleden wil staatssecretaris Knops (Binnenlandse Zaken, CDA) geen cyberprotocollen en -draaiboeken opstellen om gemeenten beter voor te bereiden op digitale crises. Gemeenten zijn volgens Knops zelf verantwoordelijk en ‘digitale aanvallen zijn niet allemaal hetzelfde’.
Draaiboeken ontbreken
Kamerleden Rajkowski en Strolenberg (beiden VVD) vroegen zich af of de staatssecretaris na een eerdere weigering niet alsnog werk wil maken van cyberprotocollen. Bij veel gemeenten blijkt een draaiboek voor een digital crisis namelijk te ontbreken. Knops herhaalt zijn eerdere antwoord: dat hij in zijn beleid ‘niet inzet op één cyberverdedigingsprotocol voor alle gemeenten, omdat de ene situatie niet de andere is’.
Lees verder via binnenlandsbestuur.nl
Meer leren over lokale veiligheid? Kom naar de HCB Seminarreeks Veiligheid, recht en bestuur op 19 mei 2022 en leer meer over veiligheid voor burgers is wijken en online.

Hoeveel dagen opvang is ideaal? Expert: ‘Drie dagen opvang? Dat is echt niet te veel’
3 basisregels voor regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme: Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Deel 2
Hans Boutellier: Polarisatie als gemobiliseerde vijandigheid – Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026



