02:43
20 juni 2026

Hoe bereid je je voor op de dreigingen van morgen?

Hoe bereid je je voor op de dreigingen van morgen?

Waar het wereldtoneel verhardt, nemen ook de dreigingen voor Nederland toe: van cyberaanvallen en desinformatie tot statelijke beïnvloeding en maatschappelijke onrust. In de nieuwe leergang Strategie en Weerbare Rechtsorde bundelen onderzoekers en experts hun kennis over strategisch denken, veiligheid en maatschappelijke weerbaarheid.

Voorbij incidenten kijken
Wat deze ontwikkelingen gemeen hebben, is dat zij zich zelden geïsoleerd voordoen. Geopolitieke spanningen, online radicalisering, georganiseerde criminaliteit en digitale dreigingen beïnvloeden elkaar steeds vaker. Juist die verwevenheid maakt het lastig om ontwikkelingen te duiden en tijdig strategische keuzes te maken.

Lees verder via universiteitleiden.nl

In de online editie van ons jaarlijkse HCB Seminar De Veilige Gemeente leert u van topsprekers hoe u met uw partners in veiligheid samenwerkt aan regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme. Met onder andere Marloes van Noorloos (Universiteit Leiden), Hans Boutellier (Vrije Universiteit Amsterdam) en Liesbeth van der Heide (Inspectie Justitie en Veiligheid). Lees verder over inschrijfmogelijkheden via de website van het Haags Congres Bureau.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *