10:51
15 april 2026

Dé ouder bestaat niet

Dé ouder bestaat niet

Wij als BOinK, de sector kinderopvang, maar ook wetenschappers en politiek, willen dolgraag weten wat er in het hoofd van de ouder omgaat. Recent verscheen er weer een onderzoek waarin een aantal opmerkelijke uitkomsten stonden.

Ik start met de meest frappante: ouders zouden de komst van een tweede kind heroverwegen vanwege de hoge kosten van kinderopvang. Het zou natuurlijk zorgelijk zijn als dit het gevolg was van te weinig inzicht in hoe de kinderopvangtoeslag in elkaar steekt. Feitelijk is een tweede kind goedkoper, maar ja, twee kosten meer dan één.

Onderbouwt de ontwikkeling van de geboortecijfers over de afgelopen 10 jaar daadwerkelijk het effect van de hoge kosten van kinderopvang? Nee, dat effect is niet echt zichtbaar. Gedurende deze periode bleef 20 tot 25% van de vrouwen kinderloos, nog eens 20 tot 25% kreeg één kind, 40 tot 45% kreeg twee kinderen, 15 tot 20% kreeg drie kinderen en minder dan 10% kreeg meer dan drie kinderen.

Lees verder via boink.info

Meer leren van onder meer Prof. dr. Pauline Slot (Universiteit Utrecht), Kelly Libregts (Xpect013) en Linda Maan (Actief Ouderschap)? Hoe kunt u actuele ontwikkelingen en veranderingen in de kinderopvang goed aanpakken? Het HCB Seminar ‘Checklist Kinderopvang 2026’ op 25 maart brengt u in één compacte middag weer op de hoogte van onderwerpen zoals Trends & OntwikkelingenImplicaties voor uw Organisatie en de rol van Leiderschap. 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *