De rol van vrouwen binnen jihad-groepen moet niet worden onderschat. De inlichtingendienst AIVD waarschuwt dat terreurgroep IS een toenemend tekort heeft aan strijders en daarom sinds kort vrouwen een actievere en meer gewelddadige rol gunt. Als dat zo doorgaat, kunnen vrouwen in het strijdgebied in Syrië en Irak, maar ook in Nederland een grotere bedreiging gaan vormen, vreest de AIVD (.pdf). De waarschuwing van de inlichtingendienst is gericht aan organisaties die mogelijk met terugkeerders te maken krijgen, zoals OM en politie, maar ook gemeenten en scholen.
Lees verder via de NOS
Ondermijning, risicovolle evenementen en protestacties in uw gemeente, dumping van drugsafval, aanslagen, radicalisering en terreurdreiging, migratieproblematiek, overlast door jongeren, georganiseerde misdaad, uitgaansgeweld, agressie tegen frontlijnwerkers. Leer meer tijdens de HCB Collegereeks ‘Veiligheid, recht en bestuur’ .

Demonstranten asielopvang Surhuisterveen ‘voelen zich niet gehoord’: voorvrouw krijg gebiedsverbod
3 basisregels voor regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme: Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Deel 2
Unieke aanpak stopt jarenlange overlast in Rotterdamse wijk: ‘Rustig vanaf nacht één’





