Home » Blog » Tien demonstranten aangehouden na anti-azc-protesten in Kesteren

Tien demonstranten aangehouden na anti-azc-protesten in Kesteren

door Elwin
0 bekeken

De politie heeft in totaal tien mensen aangehouden die gisteravond betrokken waren bij de rellen in het Gelderse dorp Kesteren. De personen demonstreerden tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum. Ze worden verdacht van vuurwerkbezit en het niet gehoorzamen van de politie.

Een van de verdachten is een minderjarige. De verdachte mocht thuis slapen, maar is vandaag op het politiebureau verhoord, meldt Omroep Gelderland. De anderen zijn tussen de 18 tot 39 jaar oud en worden later vandaag verhoord. Volgens de politie komen alle verdachten uit de regio.

Vuurwerk en leuzen
Een paar honderd mensen, onder wie veel tieners, hadden zich donderdagavond voor het dorpshuis van Kesteren verzameld. De betoging werd al snel onrustig. Er werd vuurwerk afgestoken en de betogers scandeerden leuzen. Toen de situatie dreigde te escaleren, greep de politie in.

Rond 21.00 uur riep de politie de laatste aanwezigen op om te vertrekken. De mobiele eenheid kwam er uiteindelijk aan te pas om de rust te herstellen.

Lees verder via nos.nl

In de online editie van ons jaarlijkse HCB Seminar De Veilige Gemeente leert u van topsprekers hoe u met uw partners in veiligheid samenwerkt aan regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme. Met onder andere Stijn Sieckelinck (Hogeschool van Amsterdam), Elanie Rodermond, prof. dr. Marloes van Noorloos (Universiteit Leiden), prof. dr. Hans Boutellier (Vrije Universiteit Amsterdam), Kjell Noordzij (Erasmus Universiteit Rotterdam)  en Liesbeth van der Heide (Inspectie Justitie en Veiligheid). Lees verder over inschrijfmogelijkheden via de website van het Haags Congres Bureau.

 

Dit vind je misschien ook leuk

Laat een reactie achter

* Door dit formulier te gebruiken, gaat u akkoord met de opslag en verwerking van uw gegevens door deze website.