De overheid gaat kijken hoe het burgers kan voorlichten over de risico’s van online tracking. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Van Marum voor Digitalisering in een brief aan de Tweede Kamer. De bewindsman reageerde op onderzoek van het Rathenau Instituut naar de gevolgen van online tracking. Volgens de onderzoekers blijkt uit onderzoek dat online tracking allerlei risico’s met zich meebrengt op individueel en maatschappelijk niveau.
Op individueel niveau raakt online tracking aan waarden zoals privacy, autonomie, veiligheid, gelijke behandeling en welzijn. Op maatschappelijk niveau zijn er zorgen over de nationale veiligheid, collectieve welvaart en democratie, aldus de onderzoekers van het Rathenau Instituut. Hoewel er wet- en regelgeving is, blijkt in de praktijk dat er veelvuldig tracking plaatsvindt die in strijd is met wet- en regelgeving. “Apps en websites tracken soms al voordat toestemming is verkregen, of alsnog nadat gebruikers dit hebben geweigerd”, merken de onderzoekers op.
Lees verder via security.nl

Hoeveel dagen opvang is ideaal? Expert: ‘Drie dagen opvang? Dat is echt niet te veel’
Hans Boutellier: Polarisatie als gemobiliseerde vijandigheid – Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026
3 basisregels voor regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme: Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Deel 2



