De politie heeft mogelijk een oplossing gevonden voor het probleem van de onderbezetting bij de Dienst Koninklijke en Diplomatieke Beveiliging (DKDB). De dienst, die onder andere verantwoordelijk is voor de beveiliging van bedreigde politici, kampt al lange tijd met een personeelstekort.
“Een van de belangrijkste maatregelen is dat we behalve intern ook extern gaan kijken naar mensen met ervaring, zonder dat ze een politiediploma hebben”, zei Harro Kras van de DKDB in het NOS Radio 1 Journaal.
Hij denkt aan oud-medewerkers van de DKDB of mensen die bijvoorbeeld in het leger “bepaalde vaardigheden” hebben opgedaan. Die moeten dan wel bereid zijn om binnen een aantal jaren een politiediploma te halen.
Lees verder via nos.nl

Hoeveel dagen opvang is ideaal? Expert: ‘Drie dagen opvang? Dat is echt niet te veel’
3 basisregels voor regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme: Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Deel 2
Hans Boutellier: Polarisatie als gemobiliseerde vijandigheid – Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026



