De Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI), opvolger van het Agentschap Telecom, wil meer toezicht houden op zogenoemde over-the-top (ott) communicatiediensten. Het gaat hierbij om nummeronafhankelijke diensten waarmee mensen onderling kunnen communiceren. Dat zijn webmail-, videobel- en chatdiensten. Bekende voorbeelden van deze number-independent interpersonal communication services (ni-ics) zijn FaceTime, Instagram en WhatsApp.
De RDI wil met soortgelijke toezichthouders in andere landen kennis delen om samen een Europees toezicht-beleid te ontwikkelen. Er bestaat namelijk nog geen registratieplicht voor ott-communicatiediensten terwijl die bijvoorbeeld wel geldt voor aanbieders van mobiele telefonie.
Lees verder via computable.nl

Hoeveel dagen opvang is ideaal? Expert: ‘Drie dagen opvang? Dat is echt niet te veel’
3 basisregels voor regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme: Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Deel 2
Hans Boutellier: Polarisatie als gemobiliseerde vijandigheid – Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026



