De politie heeft vandaag een 37-jarige man aangehouden die in de Syrische burgeroorlog een belangrijke rol zou hebben vervuld binnen de terroristische organisaties Jabhat al-Nusra en Islamitische Staat (IS). De verdenking is dat hij vanuit zijn functie bij IS ook bijdroeg aan de oorlogsmisdrijven die de organisatie pleegde in Syrië.
Dat laat het Openbaar Ministerie weten. De Syrische man vroeg in 2019 asiel aan in Nederland en vestigde zich een jaar later in Arkel in de Alblasserwaard. Nadat er informatie was ontvangen over zijn verleden, zijn het Team Internationale Misdrijven (TIM) van de Landelijke Recherche en het Openbaar Ministerie een onderzoek gestart.
Lees verder via ad.nl
Meer weten over hoe u met uw partners in veiligheid samenwerkt aan regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme? Kom dan naar een geheel nieuwe editie van ons jaarlijkse HCB Seminar De Veilige Gemeente dat plaatsvindt op 13 mei bij Milú, Den Haag. We bespreken onder begeleiding van topsprekers thema’s zoals online radicalisering, de transitie van radicalisering naar extremisme en de rol van preventie. Met prof. dr. Marloes van Noorloos (Universiteit Leiden), prof. dr. Hans Boutellier (Vrije Universiteit Amsterdam), Elanie Rodermond (Vrije Universiteit Amsterdam), Liesbeth van der Heide (Inspectie Justitie en Veiligheid), Hans Moors (EMMA) en Eric Bervoets (Bureau Bervoets).

Hoeveel dagen opvang is ideaal? Expert: ‘Drie dagen opvang? Dat is echt niet te veel’
3 basisregels voor regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme: Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Deel 2
Hans Boutellier: Polarisatie als gemobiliseerde vijandigheid – Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026



