Als Nederlanders een zorgaanbieder uitzoeken, zijn ze gevoelig voor negatieve financiële prikkels, zoals een extra verplichte eigen bijdrage. Hiermee zouden zorgverzekeraars hun klanten richting het ziekenhuis kunnen sturen dat hun voorkeur heeft vanwege de lagere kosten. Maar als de huisarts een andere dokter voorstelt, dan kiest de verzekerde hier net zo makkelijk voor, ondanks de eigen bijdrage die hiervoor in rekening gebracht zou kunnen worden.
Verzekeraars zouden daarom de samenwerking met huisartsen moeten opzoeken, betogen drs. Nanne van Velzen, drs. Stéphanie van der Geest en prof.dr. Marco Varkevisser, zorgeconomen van de Erasmus School of Health Policy & Management die onderzoek naar de zorgsturing deden.
Lees verder via sociaalweb.nl

Hoeveel dagen opvang is ideaal? Expert: ‘Drie dagen opvang? Dat is echt niet te veel’
Hans Boutellier: Polarisatie als gemobiliseerde vijandigheid – Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026
3 basisregels voor regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme: Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Deel 2



