Bestuurskundigen Duco Bannink en Caroline van Dullemen van de Vrije Universiteit vinden dat de uitvoering van de Wet inburgering in Amsterdam beter kan. Door, typisch Nederlands, stevige gemeentelijke regie te paren aan nauwe samenwerking met maatschappelijke organisaties.
Zowel gemeenten als betrokken organisaties zoals Vluchtelingenwerk hebben een zware kluif aan de uitvoering van het inburgeringsbeleid. Dat komt vooral door de onduidelijke regie. Wie is waar nu eigenlijk verantwoordelijk voor?
Ook de onduidelijke verdeling van verantwoordelijkheden pakte vaak nadelig voor de inburgeraars uit
Het gemis aan duidelijke regie bood bijvoorbeeld mensen en organisaties met dubieuze motieven de afgelopen jaren volop ruimte om te rommelen met taalcursussen, vaak ten koste van de inburgeraars. Ook de onduidelijke verdeling van verantwoordelijkheden pakte vaak nadelig voor de inburgeraars uit.
Lees verder via socialevraagstukken.nl

Bezorgde burgers? Hoe rechts-extremisme structureel aanwezig is bij anti-azc-protestbeweging Defend Netherlands
Een nieuw wiel of een betere auto? 3 redenen en 3 randvoorwaarden voor samenwerken in toezicht
Raad van State ziet mogelijkheden voor wet tegen verheerlijking terrorisme, maar eist eerst duidelijkere afbakening



