In vele zaaltjes in het land, zo was te lezen in NRC en de Volkskrant, werd de laatste tijd gekeken naar de documentaire Verdacht, die maandag ook op NPO 2 te zien was. In de film zie je Nederlanders van verschillende komaf, tegen een witte achtergrond en recht in de lens kijkend, vertellen hoe ze staande werden gehouden zonder reden. Nou ja, vanwege hun uiterlijk, hoogstwaarschijnlijk.
Achter elkaar gemonteerd maken de getuigenissen, hoe subjectief ook, pijnlijk duidelijk hoe het is om geregeld etnisch geprofileerd te worden. De een spreekt van ‘vernedering en angst’, de ander zou graag het gevoel hebben deel uit te maken van de samenleving, net als ieder ander, maar de politie ontneemt hem dat gevoel telkens. Weer een volgende zegt agenten te vermijden.
Lees verder via volkskrant.nl

Hoeveel dagen opvang is ideaal? Expert: ‘Drie dagen opvang? Dat is echt niet te veel’
3 basisregels voor regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme: Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Deel 2
Hans Boutellier: Polarisatie als gemobiliseerde vijandigheid – Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026



