De Tweede Kamer debatteert dinsdagmiddag met premier Mark Rutte en staatssecretaris Aukje de Vries (Toeslagen) over wat er is gedaan met het rapport Ongekend onrecht. Het vernietigende rapport over het toeslagenschandaal, waar het vorige kabinet over viel, is inmiddels 2,5 jaar oud. Wat is er sindsdien veranderd?
Het vorige kabinet – ook onder leiding van Rutte – was schuldbewust na de publicatie van Ongekend onrecht. Het rapport “toont ons een zwarte bladzijde in de geschiedenis van de Nederlandse overheid”, schreef de premier in een eerste reactie.
Er werden destijds zo’n twintig verbeterpunten opgesteld. Zo moest de menselijke maat terug, er zou beter worden geluisterd naar signalen vanuit de maatschappij en de compensatie voor gedupeerde ouders zou worden verruimd en versneld.
Lees verder via nu.nl
Wilt u leren over slagvaardig teams en teaming? Kom 28 juni naar de HCB Masterclass ‘Slagvaardige Teams in kinderopvang, basisonderwijs en IKC 2023’ georganiseerd door het Haags Congres Bureau.

Hoeveel dagen opvang is ideaal? Expert: ‘Drie dagen opvang? Dat is echt niet te veel’
Hans Boutellier: Polarisatie als gemobiliseerde vijandigheid – Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026
3 basisregels voor regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme: Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Deel 2



