Journalistiek onderzoek over veiligheid en politie dringt veel beter door in beleid en bestuur dan de ‘officiële’ wetenschap. Michiel Princen’s gelauwerde egoboek ‘de gekooide recherche’ is een sprekend voorbeeld, schrijft Bob Hoogenboom in de Politiecolumn.
Michiel Princen, auteur van De Gekooide Recherche, kreeg begin december de Persprijs Jacques van Veen. Princen schrijft ruw en rauw over de werkvloer van de recherche. Het is een ‘in your face’ verhaal vol frustratie op de werkvloer. Van betrokkenheid van hardwerkende rechercheurs. Maar ook verbazing van Princen over de luiheid, domheid en zelfgenoegzaamheid van de recherche-elite.
Princen is een hit in de boekhandel en op social media. De gekooide recherche bevat vrijwel geen wetenschappelijke voetnoot. Het boek is uit het hart geschreven, met liefde voor het recherchevak dat Princen verkwanseld ziet worden.
Lees verder via nrc.nl

Hoeveel dagen opvang is ideaal? Expert: ‘Drie dagen opvang? Dat is echt niet te veel’
Hans Boutellier: Polarisatie als gemobiliseerde vijandigheid – Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026
Deze kinderopvang is volledig digitaal en werkt met AI



