De inwoners van Castellterçol, een dorpje van 2350 inwoners, schrikken van het nieuws dat er onder hen enige tijd een man heeft gewoond die nu door de Spaanse politie is opgepakt in verband met een zedenzaak in Nederland. „Afschuwelijk dat soort berichten”, zegt Maite die in het druk bezochte restaurant van hotel Violeta in het dorp eet. „En gelukkig maar dat hij is opgepakt. Nu kan hij niemand kwaad meer doen.”
Vanuit Barcelona is het een uurtje rijden naar het dorpje. In de buurt van Castellterçol krijgt de weg steeds meer haarspeldbochten en kom je in bosachtig gebied. In het dorp, waar Jos Brech vandaag is opgepakt in verband met de moord op Nicky Verstappen klinken de dreunen van de jaarlijkse kermis.
Lees verder via telegraaf.nl

Hoeveel dagen opvang is ideaal? Expert: ‘Drie dagen opvang? Dat is echt niet te veel’
Hans Boutellier: Polarisatie als gemobiliseerde vijandigheid – Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026
3 basisregels voor regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme: Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Deel 2



