Om onderwijsachterstanden te voorkomen investeert het Rijk jaarlijks ruim 500 miljoen euro. Het grootste gedeelte van deze middelen gaat naar het VE-aanbod voor peuters. Ouders van doelgroepkinderen worden aangespoord hun kind te plaatsen op een kinderdagverblijf of peuteropvang met VE-aanbod. Toch kiest ongeveer één op de vijf ouders ervoor om hun geïndiceerde kind níet naar een VE-locatie te brengen. Hoe kunnen gemeentes het bereik verhogen?
In Nederland wordt al op jonge leeftijd gestart met het bestrijden van (mogelijke) onderwijsachterstanden. Ouders hebben de vrije keuze om hun doelgroepkind op een VE-locatie te brengen. Maar ongeveer één op de vijf ouders van een doelgroepkind kiest ervoor om hun geïndiceerd kind níet naar een VE-locatie te brengen. Een gemiste kans om jonge, vaak kwetsbare kinderen een extra boost in hun ontwikkeling te geven voordat zij naar de basisschool gaan.
Lees verder via kinderopvangtotaal.nl
Leren over actuele trends en ontwikkelingen in kinderopvang? Op 4 oktober vindt de 7e editie plaats van het jaarlijks HCB Seminar Checklist Kinderopvang, georganiseerd door het Haags Congres Bureau.

Hoeveel dagen opvang is ideaal? Expert: ‘Drie dagen opvang? Dat is echt niet te veel’
Hans Boutellier: Polarisatie als gemobiliseerde vijandigheid – Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026
3 basisregels voor regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme: Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Deel 2



