Nadat gegevens van ruim een half miljard Facebook-gebruikers online verschenen, is de Ierse privacytoezichthouder een onderzoek begonnen. De Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG) maakte Ierland in Europa de primaire toezichthouder voor privacykwesties bij vrijwel alle techgiganten. Na drie jaar staat vast dat dit model niet werkt, zeggen Nederlandse volksvertegenwoordigers in het Europees Parlement tegen NU.nl. Maar over hoe de situatie beter kan, verschillen de ideeën.
De gelekte gegevens zijn in 2019 van Facebook geplukt, gebundeld en werden in april gratis aangeboden. De getroffen mensen lopen risico doelwit van criminelen te worden nu onder meer hun namen en telefoonnummers op straat liggen.
Lees verder via nu.nl

Hoeveel dagen opvang is ideaal? Expert: ‘Drie dagen opvang? Dat is echt niet te veel’
3 basisregels voor regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme: Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Deel 2
Hans Boutellier: Polarisatie als gemobiliseerde vijandigheid – Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026



