10:57
11 mei 2026

Verkiezingsprogramma’s 2025: wat de partijen voor het onderwijs willen betekenen

Verkiezingsprogramma’s 2025: wat de partijen voor het onderwijs willen betekenen

We weten het al een tijdje, maar de tijd vliegt. We mogen alweer bijna naar de stembus voor de Tweede Kamerverkiezingen. Op woensdag 29 oktober wordt duidelijk welke kant Nederland opgaat met betrekking tot scholen, leerlingen, studenten en docenten. Misschien ben jij het overzicht volledig kwijt of ben je nog een zwevende kiezer. Wij helpen je graag op weg en zetten de belangrijkste onderwijsplannen van de partijen overzichtelijk voor je op een rij.

Verkiezingsprogramma kinderopvang
Ook dit jaar willen de verschillende politieke partijen dat de kinderopvang gratis (of gedeeltelijk gratis) wordt. De kinderopvangtoeslag verdwijnt en wordt meteen aan de opvangorganisaties uitbetaald. Gastouderopvang blijft, naast de reguliere kinderopvang, bestaan. Een aantal partijen ziet graag dat ouders hun kinderen laten vaccineren om de opvang veilig te houden. Niet-gevaccineerde kinderen worden geweigerd bij de opvang als de vaccinatiegraad te laag is. Het volledige verkiezingsprogramma kinderopvang met de standpunten van alle partijen, lees je via de link.

Verkiezingsprogramma basisonderwijs
Er blijft aandacht voor de basisvaardigheden in het basisonderwijs. Het basisniveau van rekenen, schrijven en lezen moet namelijk drastisch omhoog. Projecten als bijvoorbeeld Bieb op school zijn belangrijk om de lees- en taalvaardigheid te blijven bevorderen. Sommige partijen zijn voor het opnieuw invoeren van het schoolzwemmen. Wat de politieke partijen nog meer willen veranderen binnen het basisonderwijs, lees je in het verkiezingsprogramma basisonderwijs.

Lees verder via nationaleonderwijsgids.nl

Hoe verbeter je de overgang van kinderopvang naar basisonderwijs? Kom 5 november naar het HCB Seminar NDKB 2025, deze keer over samen werken aan een soepele overstap van kinderopvang naar basisonderwijs. Kijk voor meer informatie en inschrijving op haagscongresbureau.nl. Met onder andere Rosanne Sluiter (Radboud Universiteit) en Danielle Blok (Directeur, Basisschool De Provenier).

Let op: Oud deelnemers Haags Congres Bureau, leden BMK en leden VNK betalen €495,- ex. BTW per deelnemer (i.p.v. € 595,-) voor de hele dag. Vanaf de 3e gelijktijdig ingeschreven deelnemer krijgt u 100 euro per persoon (extra) korting!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *