02:37
29 maart 2025

Tientallen vuurwerkopslagen in Gelderse woonwijken

Tientallen vuurwerkopslagen in Gelderse woonwijken

68 vuurwerkopslagen in Gelderland bevinden zich in woonwijken.

In Gelderse woonwijken ligt voor honderdduizenden kilo’s aan vuurwerk opgeslagen, blijkt uit onderzoek van Omroep Gelderland. Volgens de wet is dit nu nog toegestaan, maar burgemeesters uit het Veiligheidsberaad willen van die opslag in buurten af. ‘Een woonblok kan ontploffen’, waarschuwt hoogleraar René Torenvlied van de Universiteit Twente: ‘Met alle gevolgen van dien.’

Acht meter afstand
Het is 14 februari 1991 als Culemborg wordt opgeschrikt met een gigantische explosie. Een vuurwerkfabriek nabij de dijk ontploft. Twee mensen overlijden. In 2000 volgde de vuurwerkramp in een Enschedese woonwijk met 23 doden en meer dan 900 gewonden.

Lees verder via binnenlandsbestuur.nl

Waar ligt uw burgemeester wakker van? Kom 1 april naar de 8e editie van het HCB Seminar De Veilige Gemeente, deze keer over actuele on- en offline risico’s in uw gemeente. Met aandacht voor hackers en online fraudeurs, explosies, jonge criminelen, de impact van online op offline, polarisatie & radicalisering en personen met onbegrepen gedrag. Ook gaan we in op een integrale aanpak, het delen van kennis- en informatie en de regelgeving daarbij. Kijk voor meer informatie en inschrijving op haagscongresbureau.nl.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *