Staatssecretaris Jurgen Nobel van Participatie en Integratie wil vluchtelingen uit Oekraïne in de kinderopvang laten werken. Niet alleen helpt dit de personeelstekorten in de sector op te lossen. Tegelijkertijd kunnen Oekraïense vluchtelingen dan gebruik maken van de kinderopvang, omdat ze dan een baan hebben. Dit meldt WNL.
Ondanks de grote personeelstekorten in de kinderopvang, wordt de kinderopvang in 2027 grotendeels gratis voor werkende inwoners van Nederland. Naar verwachting neemt de vraag dan flink toe. Het kabinet is daarom begonnen met een pilot met Oekraïners die willen werken en gebruik willen maken van de kinderopvang.
Lees verder via nationaleonderwijsgids.nl
In 10 keer een kwartier weer op de hoogte van trends en ontwikkelingen in kinderopvang en basisonderwijs? Doe 2 oktober mee met het ‘HCB Seminar Checklist Kinderopvang 2024 – Toekomstgericht organiseren’ georganiseerd door het Haags Congres Bureau.

3 basisregels voor regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme: Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Deel 2
Hans Boutellier: Polarisatie als gemobiliseerde vijandigheid – Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026
Deze kinderopvang is volledig digitaal en werkt met AI




