Criminelen dumpen hun drugsafval bij voorkeur in buitengebieden. De gepeperde rekening om het chemische goedje op te ruimen komt bij onschuldige grondeigenaren te liggen. De subsidieregeling die hiervoor beschikbaar was gesteld, bestaat niet meer.
‘Ik ben er gewoon kapot van, het is een nachtmerrie.’ Deze woorden sprak een wanhopige grondeigenaar uit Eindhoven vorig jaar augustus voor de rechtbank van Den Bosch. Hij had samen met zijn zus en moeder een afgelegen weiland van zijn in 2014 overleden vader geërfd in het Noord-Brabantse dorp Nuenen. Tot twee keer toe werd hier drugsafval gedumpt.
De gemeente liet het chemische spul met het oog op de volksgezondheid en de bodemschade meteen opruimen, zonder de erfgenamen hiervan op de hoogte te stellen. Zij kregen wel de rekening gepresenteerd: 45 duizend euro.
Lees verder via de volkskrant.nl

Bezorgde burgers? Hoe rechts-extremisme structureel aanwezig is bij anti-azc-protestbeweging Defend Netherlands
Een nieuw wiel of een betere auto? 3 redenen en 3 randvoorwaarden voor samenwerken in toezicht
Raad van State ziet mogelijkheden voor wet tegen verheerlijking terrorisme, maar eist eerst duidelijkere afbakening



