10:51
15 april 2026

Ombudsman: politie criminaliseerde demonstrant

Ombudsman: politie criminaliseerde demonstrant

De politie heeft op 107 verschillende dagen 350 keer persoonsgegevens van één demonstrant opgezocht. ‘Criminalisering’, aldus de ombudsman.

Een man wiens persoonsgegevens honderden keren zijn opgezocht door de politie heeft daar gegrond een klacht over ingediend, stelt de Nationale Ombudsman. Dat de politie de klacht niet wil behandelen, heeft ze onvoldoende gemotiveerd.

 

Lees verder via binnenlandsbestuur.nl

Ook leren over veiligheid en leefbaarheid in uw gemeente? Kom dan naar het 3e en laatste  seminar in de reeks HCB Seminar Topsprekers in Veiligheid 2025, dat plaatsvindt op 26 november. In deze middagsessie komen aan bod: Protest en polarisatie en Cybercrime en opsporing. Kijk voor meer informatie en inschrijving op haagscongresbureau.nl. Met Renushka Madarie (onderzoeker aan de Vrije Universiteit, Amsterdam) en Hans Moors (partner van EMMA).

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *