Toen haar oudste kind naar de basisschool ging, dachten Marte Barends (39) en haar partner eindelijk financieel wat lucht te krijgen. Hun tweeling gaat nog naar de kinderopvang en dat was “duur zat”. Maar het tegendeel is waar, zegt Barends.
Met ingang van komend jaar betaalt zij per maand honderden euro’s meer. Dat komt doordat haar opvang de prijzen met meer dan 13 procent verhoogt terwijl de maximale vergoeding van de overheid stijgt met slechts 5,6 procent.
“Dat is superheftig. Ik werk als juf en ben echt aan het kijken of ik überhaupt kan blijven werken. Er is een lerarentekort en ik wil werken en meedoen aan de maatschappij maar op deze manier is dat financieel eigenlijk niet mogelijk.”
Lees verder via nos.nl
Wilt u leren over slagvaardig teams en teaming? Kom 28 juni naar de HCB Masterclass ‘Slagvaardige Teams in kinderopvang, basisonderwijs en IKC 2023’ georganiseerd door het Haags Congres Bureau.

Hoeveel dagen opvang is ideaal? Expert: ‘Drie dagen opvang? Dat is echt niet te veel’
Hans Boutellier: Polarisatie als gemobiliseerde vijandigheid – Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026
3 basisregels voor regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme: Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Deel 2



