Afgelopen maand waren er in Midden-Nederland vier aanslagen op woningen vanwege een drugsconflict. De dreiging lijkt nog niet voorbij. „Bij veel buurtbewoners zit de angst er goed in.”
Vijf jaar geleden was het nog weiland. Nu staan er statige woningen met laadpalen, dobberen zwanen in de watergeul en klinken vrolijke kinderstemmen bij de dagopvang. Met ‘rust en ruimte’ als belangrijkste eigenschappen werd de afgelopen jaren naast Vianen een gloednieuw dorp uit de grond gestampt: Hoef en Haag.
Deze zomer is die rust ver te zoeken en werd het dorp aan de Lek in de volksmond omgedoopt tot ‘Boef en Haag’. Op twee huizen werden met zeer krachtige explosieven aanslagen gepleegd: kozijnen en binnenmuren compleet weggeblazen, half Hoef en Haag rechtop in bed. De aanslagen zouden samenhangen met een conflict in het drugsmilieu over een partij cocaïne.
Lees verder via nrc.nl

Hoeveel dagen opvang is ideaal? Expert: ‘Drie dagen opvang? Dat is echt niet te veel’
3 basisregels voor regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme: Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Deel 2
Hans Boutellier: Polarisatie als gemobiliseerde vijandigheid – Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026



