Wouter van Blanken en Arjan de Bruin van GroenLinks Krimpen aan den IJssel zijn het zat: zij dagen nu ook het ministerie van Infrastructuur & Waterstaat voor de rechter. Het ministerie houdt zich volgens hen niet aan de Wet openbaarheid van bestuur (Wob) nu het de openbaarmaking van opgevraagde stukken over het EMK-gifterrein in Krimpen aan den IJssel al bijna een jaar blokkeert.
Groenlinks Krimpen
In oktober 2020 werden er twee Wob-verzoeken ingediend. Arjan de Bruin: “De Wob is heel simpel: een overheidsorgaan dient binnen vier weken een besluit te nemen. Dat kan een keer met vier weken uitgesteld worden, maar hier komt er helemaal niets. Dit hele jaar hoor ik al allerlei toezeggingen, dan weer smoezen en vervolgens nieuwe uitvluchten. We hebben gewoon recht op die stukken!”
Lees verder via regioonline.nl
Meer leren over als overheidsjurist over de Omgevingswet, Aanbestedingswet, Wob/Woo en 3 jaar werken met de AVG? Kom naar de HCB Seminarreeks ‘Juridische Update 2021’ die start op 24 september bij het Koninklijk Instituut Van Ingenieurs en wordt georganiseerd door het Haags Congres Bureau.

Hoeveel dagen opvang is ideaal? Expert: ‘Drie dagen opvang? Dat is echt niet te veel’
Hans Boutellier: Polarisatie als gemobiliseerde vijandigheid – Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026
3 basisregels voor regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme: Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Deel 2



