Het ministerie van Justitie en Veiligheid stelt extra geld beschikbaar voor gemeenten om lokale maatregelen te treffen tegen overlast veroorzaakt door asielzoekers. In totaal heeft staatssecretaris Van der Burg (Asiel) hiervoor 1,25 miljoen euro gereserveerd voor 2022 en een deel van 2023. In 2020 en 2021 konden gemeenten ook extra geld aanvragen om overlast aan te pakken.
In sommige gemeenten waar asielzoekers worden opgevangen, zorgt een kleine groep voor overlast. Het gaat om bijvoorbeeld winkeldiefstal, vernieling, intimidatie of bedreiging. Elke gemeente heeft met andere vormen te maken en om dit goed aan te kunnen pakken is volgens Van der Burg maatwerk nodig.
Lees verder via gemeente.nu
Meer leren over de omgang met bijzondere doelgroepen en de aanpak van kwetsbare gebieden? Kom naar de HCB Cursus die start op 10 juni in Den Haag, georganiseerd door het Haags Congres Bureau.

Bezorgde burgers? Hoe rechts-extremisme structureel aanwezig is bij anti-azc-protestbeweging Defend Netherlands
Een nieuw wiel of een betere auto? 3 redenen en 3 randvoorwaarden voor samenwerken in toezicht
Raad van State ziet mogelijkheden voor wet tegen verheerlijking terrorisme, maar eist eerst duidelijkere afbakening



