Tholen – Hennepkwekerijen in de kas, een Belgische tomatenteler die zaken doet met het Mexicaanse kartel en nu een hele familie die kwekerijen gebruikt als dekmantel voor de productie en handel in heroïne. Hoe verleidelijk is de criminaliteit voor tuinders?
“Een heroïnezaak komen we in ieder geval niet vaak tegen in de tuinbouw. Ik zal niet zeggen dat het nooit zo is, maar het is op zijn minst uitzonderlijk te noemen.” Dat bevestigt politiewoordvoerder Cor Spruijt naar aanleiding van het oprollen van een groot heroïnelab in een aantal groentenkwekerijen.
Dat deze combinatie niet vaak voorkomt, heeft volgens hem ook te maken met dat er eigenlijk maar weinig kassen in Brabant zijn. “In de Brabantse bossen wordt regelmatig drugsafval gedumpt – maar daar heb je gewoon minder tuinbouwbedrijven. Als ze daar kassen zouden hebben…”, vertelt hij. Regelmatig worden er wel hennepkwekerijen op en rond glastuinbouwbedrijven ontdekt.
Lees verder via Groentennieuws
Categorieën
Meest bekeken
-
Demonstranten asielopvang Surhuisterveen ‘voelen zich niet gehoord’: voorvrouw krijg gebiedsverbod
-
3 basisregels voor regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme: Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Deel 2
-
Unieke aanpak stopt jarenlange overlast in Rotterdamse wijk: ‘Rustig vanaf nacht één’

HCB Events
Vacatures
Aanmelden voor nieuwsbrief Vl-Nieuws

Uw eigen maatwerk seminar of congres?
GCB is de incompany-specialist voor gemeentecongressen. Modules die zich in de praktijk hebben bewezen kunt u combineren en aanpassen naar uw eigen wensen. Doordat u het op uw eigen locatie organiseert bespaart u op de uitvoeringskosten en hoeft uw team niet af te reizen naar een landelijk congres.
Kijk voor meer informatie op gemeentecongressen.nl




