De problemen in de jeugdzorg zijn al jaren groot. Steeds meer kinderen en jongeren maken gebruik van de jeugdzorg en de zorg wordt dan ook steeds duurder. Daarnaast krijgen kinderen niet altijd de juiste zorg omdat ze lang op de wachtlijst staan. Ook is de werkdruk voor jeugdzorgmedewerkers hoog. De afgelopen zomer aangenomen Hervormingsagenda Jeugd moet de omstandigheden in de jeugdzorg verbeteren én geld besparen.
De komende jaren wordt het miljardenbudget voor de jeugdzorg steeds hoger, maar gemeenten krijgen elk jaar iets minder extra geld. Daar zijn veel zorgen over, want er moet ook geld worden vrijgemaakt voor de broodnodige verbetering van de jeugdzorg. Daardoor werden de geplande besparingen voor 2024 en 2025 al verlaagd.
Maar buiten die hervormingsagenda werd in het coalitieakkoord nog een extra besparing van 511 miljoen euro opgenomen. En dat bedrag is wel gewoon blijven staan. De besparing moet in 2025 worden doorgevoerd, maar het is nog altijd niet duidelijk hoe.
Lees verder via nu.nl.

Bezorgde burgers? Hoe rechts-extremisme structureel aanwezig is bij anti-azc-protestbeweging Defend Netherlands
Een nieuw wiel of een betere auto? 3 redenen en 3 randvoorwaarden voor samenwerken in toezicht
Raad van State ziet mogelijkheden voor wet tegen verheerlijking terrorisme, maar eist eerst duidelijkere afbakening



