03:11
29 april 2026

Voorbereiding en toezicht zorgen voor rustige jaarwisseling in Veenendaal

Voorbereiding en toezicht zorgen voor rustige jaarwisseling in Veenendaal

Burgemeester Gert-Jan Kats en politiechef Jan Verbeek kijken tevreden terug op de jaarwisseling. Vooral dankzij de samenwerking met verschillende organisaties, cameratoezicht en een lange voorbereiding waren er volgens hen geen grote incidenten in Veenendaal.

De politiechef zag dat er in Nederland veel ongeregeldheden waren. In Veenendaal was de jaarwisseling volgens hem beheersbaar. Ook de dagen ervoor waren er weinig incidenten. Volgens Verbeek is er meer vuurwerk afgestoken dan voorgaande jaren, maar dit was vooraf te verwachten. De meeste groepen die agenten op straat tegenkwamen waren jongeren, bij wie soms kleine incidenten plaatsvonden. Burgemeester Kats meldde dat op de Palmen Grift een moment ontstond waarbij een groep mensen vuurwerk naar de politie wilde gooien, maar dit werd snel gedeëscaleerd.

Lees verder via derijnpost.nl

Meer weten over wat de impact is van de toenemende samenwerking op het gezag en de effectiviteit van nationale toezichthouders? Kom dan naar de 9de editie van het jaarlijkse HCB Seminar ‘Toezicht in Transitie, dat plaatsvindt op 8 april in Luden, Den Haag. Waarin thema’s zoals het internationale, Europese en nationale speelveld, vormen van samenwerking en welke kansen en risico’s biedt samenwerking? Met sprekers waaronder Prof. dr. Esther Versluis (Universiteit Maastricht) en Paul van Dijk (zelfstandig adviseur).

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *