Veel fotografen en cameramensen in de journalistiek hebben tijdens hun werk weleens te maken met agressie of intimidatie. Dat heeft onderzoeksbureau Ipsos I&O onderzocht in opdracht van PersVeilig.
91 procent van de 267 fotografen en cameramensen die een vragenlijst invulden, gaf aan weleens agressie of intimidatie tijdens het werk te ervaren. Dat kan verbale agressie zijn, maar ook bedreiging, intimidatie of fysieke agressie. 78 procent maakte in het afgelopen jaar een incident mee.
Omdat het totale aantal foto- en videojournalisten niet bekend is, kan dit onderzoek niet representatief worden genoemd.
“Wel hebben we ons uiterste best gedaan om alle foto- en videojournalisten te benaderen via de vakbonden en een oproepje via sociale media”, zegt onderzoeker Laurens Klein Kranenburg. “We zochten mensen met verschillende achtergronden. We hebben een redelijk grote respons gehad op het onderzoek. Zo denken we toch een goed beeld te kunnen schetsen van het werk van foto- en videojournalisten.”
Lees verder via nos.nl
Leren hoe je de veiligheid en leefbaarheid in uw gemeente verbetert? Kom dan naar de HCB Seminarreeks Topsprekers in Veiligheid 2025, die plaatsvindt 12 november en 26 november. In twee middagsessies komen aan bod: Protest en polarisatie, Cybercrime en ondermijning, Onbegrepen gedrag en Migratie, mensenhandel en arbeidsuitbuiting. Kijk voor meer informatie en inschrijving op haagscongresbureau.nl. Met onder andere prof. dr. Alette Smeulers (Rijksuniversiteit Groningen), Hans Moors (partner van EMMA) en Dr. Ruben Timmerman (onderzoeker Erasmus Universiteit Rotterdam).