De wereld heeft de Russische inval in Oekraïne hard veroordeeld en harde economische sancties afgekondigd. Nederland steunt Oekraïne zowel op humanitair, economisch en militair terrein. Vluchtelingen worden opgevangen en krijgen onderdak en zorg.
Tegelijkertijd moeten de verantwoordelijken ter verantwoording worden geroepen. Nederland ondersteunt waar nodig het strafrechtelijk onderzoek dat het Internationaal Strafhof (ISH) doet naar oorlogsmisdrijven en misdrijven tegen de menselijkheid in Oekraïne.
“Dagelijks zien we de gruwelbeelden van kapotgebombardeerde huizen, scholen en ziekenhuizen. Mensen worden gedwongen alles achter te laten en te vluchten. De misdrijven die deze mensen wordt aangedaan, mogen niet onbestraft blijven.”
aldus minister van Justitie en Veiligheid Yeşilgöz-Zegerius.
Lees verder via rijksoverheid.nl

Hoeveel dagen opvang is ideaal? Expert: ‘Drie dagen opvang? Dat is echt niet te veel’
3 basisregels voor regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme: Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Deel 2
Hans Boutellier: Polarisatie als gemobiliseerde vijandigheid – Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026



