Er waart een spook door Nederland, vrij naar Karl Marx. De manosfeer breidt zich online uit via podcasts, videos op sociale media zoals TikTok, YouTube en Twitch, met content van influencers als Andrew Tate.
De afgelopen week stonden de kranten er vol mee. Leraren vertelden hoe jongens in de klas beweren dat vrouwen ‘beschikbaar’ moeten zijn voor mannen.
De manosfeer ‘dringt het klaslokaal binnen’ om jongens te ‘beïnvloeden met ‘oerconservatieve geluiden’.
Het Nederlands Jeugdinstituut sprak van ‘problematisch gedrag’. Een docent waarschuwde op tv voor een generatie jongens die zich laat opvoeden door influencers die mannelijke dominantie, hiërarchie en vrouwelijke ondergeschiktheid verheerlijken.
Lees verder via ewmagazine.nl

Hoeveel dagen opvang is ideaal? Expert: ‘Drie dagen opvang? Dat is echt niet te veel’
3 basisregels voor regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme: Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Deel 2
Hans Boutellier: Polarisatie als gemobiliseerde vijandigheid – Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026



