Mocht kinderopvang daadwerkelijk bijna-gratis worden en mocht de overheid dus meer gaan investeren in de opvang, dan zal de druk toenemen om ‘het rendement’ daarvan te meten. Dat gebeurt vaak door pre-academische vaardigheden te meten. Maar is dat wel zo verstandig? Dat vraagt onderzoeksjournalist Mark Mieras zich af, die hierover een wetenschappelijk artikel schreef.
Het artikel is gebaseerd op onderzoek gefinancierd door de Brancheorganisatie Kinderopvang. In het artikel op ESB.nu legt Mieras uit dat inzetten op pre-academische vaardigheden ten koste kan gaan van meta-cognitieve vaardigheden: minder meetbare vaardigheden, maar die juist belangrijk zijn voor ‘levenssucces’. Mieras pleit ervoor om de autonomie en het vakmanschap van kinderopvangprofessionals te bevorderen in plaats van te sturen via directe controle.
Lees verder via kinderopvangtotaal.nl
Leren over actuele trends en ontwikkelingen in kinderopvang? Op 4 oktober vindt de 7e editie plaats van het jaarlijks HCB Seminar Checklist Kinderopvang, georganiseerd door het Haags Congres Bureau.

3 basisregels voor regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme: Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Deel 2
Hans Boutellier: Polarisatie als gemobiliseerde vijandigheid – Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026
Deze kinderopvang is volledig digitaal en werkt met AI




