De Initiatiefgroep Levensloopbestendig Wonen is een burgerinitiatief en onafhankelijk platform in Amsterdam dat zich inzet voor het seniorvriendelijk (Age Friendly) maken van de stad. Dat doen zij door creatieve experts bijeen te brengen om zo innovatieve pilotprojecten te ontwikkelen en concrete stappen te zetten in het leefbaar maken en houden van de stad voor ouderen. Stedelingen verouderden in snel tempo.
De gemiddelde leeftijd van de Nederlander stijgt en de verwachting is dat in 2030 ongeveer 25% van de bevolking 65 jaar of ouder zal zijn. Ook in Amsterdam stijgt het aantal ouderen: in 2040 zal 20% van de bewoners van Amsterdam 65 jaar of ouder zijn. Dit zijn 184.000 oudere inwoners vergeleken met 95.000 (12%) nu. In de komende 24 jaar zal het aantal ouderen in Amsterdam dus met 90.000 toenemen.
Lees verder via Stimulansz

Hoeveel dagen opvang is ideaal? Expert: ‘Drie dagen opvang? Dat is echt niet te veel’
3 basisregels voor regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme: Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Deel 2
Hans Boutellier: Polarisatie als gemobiliseerde vijandigheid – Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026



