Steeds minder burgers zijn slachtoffer van traditionele criminaliteit, zoals diefstal, geweld en inbraak, maar iets meer burgers zijn slachtoffer van cybercriminaliteit. Dat toont de Veiligheidsmonitor 2019 van het CBS. Uit politiecijfers blijkt dat de afname van traditionele criminaliteit per duizend inwoners het grootst was in Uitgeest: -67 procent, in Hendrik Ido Ambacht was die het kleinst: -11 procent.
Ondermijning buiten beeld
‘Veel misdaad, zoals ondermijning, onttrekt zich aan de cijfers en blijft dus buiten beeld. Hoeveel dat is weten we niet, er zijn geen harde cijfers van.’ CBS-onderzoeker Maarten Bloem maakte tijdens de presentatie van de Veiligheidsmonitor 2019 meteen dit voorbehoud.
Lees verder via binnenlandsbestuur.nl

Hoeveel dagen opvang is ideaal? Expert: ‘Drie dagen opvang? Dat is echt niet te veel’
Hans Boutellier: Polarisatie als gemobiliseerde vijandigheid – Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026
3 basisregels voor regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme: Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Deel 2



