Bewoners krijgen en nemen steeds vaker de ruimte om zelf zaken in de straat, buurt of wijk te regelen. De regie ligt niet langer automatisch bij de woningcorporatie of de gemeente. Onderzoekers van de Rijksuniversiteit Groningen laten in het rapport ‘Wie is aan de buurt’ zien dat er grote variatie aan bewonersinitiatieven bestaat. Wel delen de initiatieven één doel: het versterken van het contact tussen bewoners. Daarnaast blijken enthousiasme en waardering vanuit professionals een grote steun te zijn voor bewonersinitiatieven.
Lees verder via
- Meer informatie over de Friese bewonersinitiatieven en de aanbevelingen aan de woningcorporatie is te vinden in het digitale onderzoeksrapport: www.accolade.nl/wieisaandebuurt.Rauws, W.S., Bouwman, R.D., de Kam, G.R.W. (2017) Wie is aan de buurt? Een analyse van bewonersinitiatieven in vijf Friese plaatsen en de rol van woningcorporatie Accolade. Groningen: Rijksuniversiteit Groningen.
- Bron: kcwz

Demonstranten asielopvang Surhuisterveen ‘voelen zich niet gehoord’: voorvrouw krijg gebiedsverbod
Unieke aanpak stopt jarenlange overlast in Rotterdamse wijk: ‘Rustig vanaf nacht één’
3 basisregels voor regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme: Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Deel 2





