Volgens bewonersorganisatie LSA betrekt het Nationaal Programma Leefbaarheid en Veiligheid bewoners amper bij de wijkenaanpak.
Twintig wijken moeten weer leefbaar en veilig worden met het Nationaal Programma Leefbaarheid en Veiligheid van minister Hugo de Jonge (CDA) voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Maar volgens directeur Thijs van Mierlo van LSA, de landelijke koepel van bewonersorganisaties, spelen bewoners zowel bij het opstellen als bij het uitvoeren van het programma amper een rol.
Lees verder via binnenlandsbestuur.nl
Meer leren over de omgang met bijzondere doelgroepen (arbeidsmigranten, woonwagenbewoners) en de aanpak van kwetsbare gebieden (waaronder aandachtswijken, vakantieparken, bedrijventerreinen, woonwagenlocaties en buitengebieden)? Kom naar de HCB Cursus ‘Aanpak bijzondere doelgroepen en kwetsbare gebieden 2023’ die start op 17 maart 2023 in Den Haag, georganiseerd door het Haags Congres Bureau.

Hoeveel dagen opvang is ideaal? Expert: ‘Drie dagen opvang? Dat is echt niet te veel’
3 basisregels voor regie in de aanpak van polarisatie, radicalisering en extremisme: Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026 – Deel 2
Hans Boutellier: Polarisatie als gemobiliseerde vijandigheid – Impressie HCB Seminar De Veilige Gemeente 2026



