Een uitspraak van de Raad van State raakt de aanpak van ondermijning, vinden Limburgse bestuurders. De minister wacht de Bibob-evaluatie af.
Het is begrijpelijk dat de uitspraak van de Raad van State van 22 januari j.l. over de toepassing van de Wet Bibob zorgen oproept bij de burgemeester van de gemeente Kerkrade en ook bij andere Limburgse burgemeesters. Dat schrijft Foort van Oosten, demissionair minister van Justitie en Veiligheid, in antwoord op een brief van hen. Maar voor hij mogelijk ingrijpt, wacht hij de evaluatie van de wet af.
Achterdeur geopend
Op 26 mei j.l. uitte de gemeente Kerkrade in een brief aan de minister haar zorgen over de gevolgen van die uitspraak van de Raad van State. ‘Deze uitspraak raakt rechtstreeks de mogelijkheden van gemeenten om ondermijnende criminaliteit via het bestuursrecht effectief aan te pakken’, schrijft burgemeester Petra Dassen-Housen. ‘Ze opent een spreekwoordelijke achterdeur voor criminelen om door middel van huurconstructies geld wit te wassen.’ De brief is mede ondertekend door het RIEC Limburg, cdk Emile Roemer en 26 andere Limburgse burgemeesters.
Lees verder via binnenlandsbestuur.nl
Leren hoe je de veiligheid en leefbaarheid in uw gemeente verbetert? Kom dan naar de HCB Seminarreeks Topsprekers in Veiligheid 2025, die plaatsvindt 12 november en 26 november. In twee middagsessies komen aan bod: Protest en polarisatie, Cybercrime en ondermijning, Onbegrepen gedrag en Migratie, mensenhandel en arbeidsuitbuiting. Kijk voor meer informatie en inschrijving op haagscongresbureau.nl. Met onder andere prof. dr. Alette Smeulers (Rijksuniversiteit Groningen), Hans Moors (partner van EMMA) en Dr. Ruben Timmerman (onderzoeker Erasmus Universiteit Rotterdam).