12:47
03 juli 2025

Inspectieview verbindt steeds meer toezichthouders

Inspectieview verbindt steeds meer toezichthouders

Gegevens van twee miljoen inspecties staan inmiddels gebundeld in Inspectieview. Zo maakt dit systeem ze toegankelijk voor vergunningverleners, handhavers en analisten. En ondersteunt daarmee risicogestuurd toezicht. Al wordt het wel steeds crucialer dat álle juiste partijen meedoen en de kwaliteit van de data beter wordt. Stelselmanager Ger de Boer vertelt waar Inspectieview nu staat – en waar het naartoe gaat.

Stel, je bent inspecteur bij een omgevingsdienst en met één druk op de knop krijg je de bedrijven in beeld die een bezoek waard zijn. Bovenaan een melkveebedrijf met een matige naleefhistorie, hoge milieubelasting en al jaren geen inspectie. Dit inzicht krijgen inspecteurs dankzij het model dat Omgevingsdienst De Vallei heeft ontwikkeld. Met data uit onder meer Inspectieview, het Handelsregister en de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) berekent het model voor elk bedrijf in het werkgebied hoe groot het naleefrisico is.

Een nuttig model, dat het samenwerkingsorgaan van omgevingsdiensten Omgevingsdienst NL nu als standaard gebruikt. En daarmee is het een mooi voorbeeld van nieuwe dashboards die ontstaan dankzij de data die binnen Inspectieview wordt verzameld. Binnen Inspectieview zelf kunnen inspecteurs ook al steeds meer inzichten vergaren. Modellen als die van De Vallei verrijken nog verder wat je met die data kunt. Zo ontstaat een rijker beeld van gedrag en risico’s en dat ondersteunt risicogericht toezicht. “Dit maakt het verschil tussen schieten met hagel en gericht toezicht houden”, zegt Ger de Boer.

Lees verder via toezine.nl

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *