08:40
26 augustus 2025

DNB beboet bunq met €2,6 miljoen wegens tekortkomingen in anti-witwascontroles

DNB beboet bunq met €2,6 miljoen wegens tekortkomingen in anti-witwascontroles

De Nederlandsche Bank (DNB) heeft op 6 mei 2025 een bestuurlijke boete van 2,6 miljoen euro opgelegd aan internetbank bunq B.V. wegens ernstige tekortkomingen in de naleving van de Wet ter voorkoming van witwassen en terrorismefinanciering (Wwft). Het gaat om tekortschietende cliënt- en transactiemonitoring in de periode januari 2021 – mei 2022.

Uit onderzoek van DNB blijkt dat bunq in meerdere hoogrisicodossiers onvoldoende opvolging gaf aan signalen en onregelmatigheden. Zo werden alerts uit transactiemonitoring niet of niet diepgaand genoeg onderzocht, waardoor witwasrisico’s te laat of helemaal niet in beeld kwamen. Ook kon bunq onvoldoende onderbouwen waarom transacties met vergelijkbare kenmerken in sommige gevallen wel en in andere gevallen niet werden gemeld bij de Financial Intelligence Unit (FIU-NL).

DNB rekent bunq zwaar aan dat de tekortkomingen voortkwamen in hoogrisicodossiers, waar juist een intensievere controleplicht geldt. De toezichthouder stelt dat de bank hierdoor onvoldoende zicht had op cliënten en hun transacties.

Recidive en ernst van de overtreding
De boete volgt op een reeks eerdere onderzoeken bij bunq sinds 2018, waarbij herhaaldelijk overtredingen van de Wwft werden vastgesteld. Eerdere handhavingsmaatregelen, waaronder een eerdere boete, hebben volgens DNB niet geleid tot duurzaam herstel.

Lees verder via riskcompliance.nl

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *