De nieuwe cao Kinderopvang is een feit. Zowel CNV-leden als de drie werkgeversorganisaties (BK, BMK en BVOK) hebben inmiddels ingestemd met het cao-resultaat. De cao is op 1 april ondertekend.
Na ruime steun van de CNV-achterban – met meer dan 90% instemming – hebben de afgelopen weken ook de werkgevers hun goedkeuring gegeven. Ondanks dat CNV aangedrongen heeft op meer samenwerking tussen de werkgevers en FNV, is er onderling geen verdere toenadering gekomen. Toch is de cao op 1 april in goed overleg met FNV ondertekend.
Eén cao voor de hele sector
Een belangrijk winstpunt is dat de drie werkgeversorganisaties nu allen werken met dezelfde cao. Dit zorgt voor meer duidelijkheid en eenduidigheid in de sector. De cao wordt binnenkort aangemeld om algemeen verbindend verklaard te worden, zodat deze voor alle kinderopvangorganisaties gaat gelden.
Lees verder via cnv.nl