11:16
07 april 2026

Spelen, leren en ontdekken: Bink ondersteunt ouders en jonge kinderen in Hilversum

Spelen, leren en ontdekken: Bink ondersteunt ouders en jonge kinderen in Hilversum

Bink kinderopvang biedt twee gratis programma’s aan voor ouders met jonge kinderen: Opstapje en Voor jou en je kind. Sommige bijeenkomsten zijn met kinderen, andere zonder. “Het is ook belangrijk dat ouders elkaar ontmoeten en ervaringen uitwisselen”, aldus coördinator Rina Wiggerts van Voor jou en je kind.

Bink zet zich in voor gelijke ontwikkelkansen voor jonge kinderen in Hilversum. “We zijn in schooljaar 2016-2017 begonnen met Opstapje”, vertelt coördinator Gülizar Korkmaz. “We merkten dat er veel gezinnen waren met jonge kinderen die niet naar de kinderopvang gingen. Sommige ouders weten niet hoe belangrijk een peuterspeelzaal is voor de ontwikkeling van hun kind. Daarnaast zijn er ouders die zich eenzaam voelen, bijvoorbeeld omdat ze uit het buitenland komen en geen familie of sociaal netwerk hier hebben.”

Opstapje is voor kinderen van een tot drie jaar. Het programma richt zich op het versterken van de ouder-kindinteractie. “Als je als ouder goed kijkt en luistert naar je kind, begrijp je beter wat het nodig heeft”, legt Korkmaz uit. “Dan kun je je kind beter aanmoedigen en ondersteunen. Structuur helpt daarbij.”

Lees verder via hilversumnieuws.nl

Meer leren van onder meer Kelly Libregts (Xpect013), Karen Strengers (voorzitter BMK) Prof. dr. Pauline Slot (Universiteit Utrecht) en Linda Maan (Actief Ouderschap)? Hoe kunt u actuele ontwikkelingen en veranderingen in de kinderopvang goed aanpakken? Het HCB Seminar ‘Checklist Kinderopvang 2026’ op 25 maart brengt u in één compacte middag weer op de hoogte van onderwerpen zoals Trends & OntwikkelingenImplicaties voor uw Organisatie en de rol van Leiderschap. 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *